a

All ideas streamlined into a single flow of creativity. Smiltė.

LA offices

Cultural Education Through Theater

Proje Hakkında

Cultheater- Kültür ve Tiyatro Araştırmaları Derneği (İstanbul) ve MUT! Theater/ Interkulturell e.V. (Hamburg) ortaklığında gerçekleşen, Deutsch-Türkische Jugendbrücke // Gençlik Köprüsü Türkiye – Almanya tarafından desteklenen Cultural Education Through Theater projesi, 22-29 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg şehrinde hayata geçti.

Türkiye’den ve Almanya’dan tiyatro eğitimi alan ve tiyatro alanında eğitmen adayı olan gençler, bir hafta boyunca çeşitli atölyeler ve kültürel etkinliklerde bir araya gelerek, tiyatro faaliyetini merkeze alan bir kültürel eğitim programı kapsamında deneyim paylaşımında bulundular. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden Dr. Nilgün Firidinoğlu ve Prof. Dr. Kerem Karaboğa projeye sanatsal danışmanlık yaparak katkı sundular.

Mut! Theater genel sanat yönetmeni Mahmut Canbay kolaylaştırıcılığında gerçekleşen “Forum Tiyatrosu ile Çok Kültürlülük Tartışması” atölyesinde, katılımcılar, tiyatro çalışmalarının, farklı kültürel arka planlardan gelen kişiler arasında karşılıklı anlayış ve diyalog geliştirmek için sağladığı zemini deneyimleme fırsatı buldular.

Category
Date