a

All ideas streamlined into a single flow of creativity. Smiltė.

LA offices

Tierra De Fuego

Oyun Hakkında

Odin Tiyatrosu oyuncularından Carolina Pizarro, “Tierra de Fuego (Land of Fire)” isimli tiyatro gösterisini 10 Nisan 2018’de DasDas’ta sahneledi.

Oyun Hakkında:
Bir kadının hayalindeki topraklara yolculuk… Anıların kök saldığı, ateşin yanmaya devam ettiği topraklara… Üç kuşak Şilili kadının gözünden, Şili’nin geçmişine ve bugününe referanslar… Yolculuk etmeyi tercih eden ya da yolculuğa mecbur kalan bambaşka kadınların anlattıkları hikayeler… Ne var ki hepsi için yolculuk dönüşüm demektir. Geçmiş ve bugün arasında fark yoktur. Dünyadaki her yolculuk derin bir yaşama hissine gebedir.
Salvador Allende döneminde bir anneanne ve kızı, ev yapacakları arsanın üzerinde Şili bayrağı tutmaktadırlar. Augusto Pinochet’in askeri darbesi sonucu ortaya çıkan baskı döneminde ise kız arsadaki bahçede derin bir çukur kazar, üniformasını, kağıtlarını ve Komünist Parti ile ilişkilenebilecek her şeyi buraya gömer. Gömdüğü tüm anılarının üzerinde bir ağaç yeşertir.

Oynayan: Carolina Pizarro
Yöneten: Julia Varley
Teknik: Luis Alonso, Gabriela Arancibia
Metinler: Carolina Pizarro, Julia Varley
Şiirler: Alejandra Pizarnik, Gabriela Mistral, Pia Tafdrup, Edson Pizarro
Şarkılar: Violeta Parra, Juan de Dios Ortiz Cruz, Pedro Aznar, Lhasa de Sela, Luis Advis, Athualpa Yupanqui, Gustavo Santaolalla, Lucha Reyes, Beatriz Pichimalén, Aflayay, Lilans
Süre: 50’
Triskel Artes Escénicas (Şili) ve Nordisk Teaterlaboratorium (Danimarka) ortak yapımıdır.

Category
Date